СБУ викрила схему фінансування бойовиків російським байкером «Хірургом»

СБУ викрила схему фінансування бойовиків російським байкером «Хірургом»
СБУ викрила схему фінансування бойовиків російським байкером «Хірургом»

Співробітники Служби безпеки України викрили фінансову аферу, за допомогою якої російський байкер Олександр Залдостанов на прізвисько «Хірург», спонсорував терористичні республіки на Донбасі. Залдостанов вступив у злочинну змову з менеджерами двох фінансових компаній «Forex Trend» і ТОВ «Форекс тренд» і тривалий час отримував на свої рахунки кошти громадян України, Росії та країн СНД, частина яких і йшла террористам.

Про це повідомляє прес-центр СБ України, новину передає «Преса України».

«Встановлено, що зловмисники заволоділи коштами, які громадяни вкладали в компанії для подальшого інвестування на міжнародних фінансових ринках. Шахраї переводили гроші в готівку через рахунки, які були відкриті на членів байкерського клубу «Нічні вовки», частина призначеної суми перераховувалася на підтримку бойовиків з так званих «ДНР» і «ЛНР»», — йдеться в повідомленні відомства.

Співробітники СБ України провели обшуки у представників українських офісів компаній, в результаті чого була вилучена фінансово-господарська документація, яка підтверджує проведення операцій, в тому числі і з використанням російських фінансових інструментів».

Також правоохоронці виявили на комп’ютерах у обшукуваних громадян файли з докладною інформацією про проведені незаконних фінансових операціях. Крім цього була вилучена значна сума готівки в російських рублях і доларах США та пам’ятні нагороди Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації: кортик і годинник.

На даний час слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258-5 УКА (фінансування тероризму). Тривають оперативно-слідчі дії.

http://uapress.info


СБУ Залдостанов Александр