Чоловік врятував цілий Київ, просто здаючи кров

Він справжній герой
Знайомтесь, Джеймс Харрісон — австралійський донор, відомий як "Людина із золотою рукою". Він здавав кров понад 1000 разів. На це його спонукало те, що в дитинстві він зміг вижити тільки завдяки переливанню крові. Кров чоловіки дійсно на вагу золота, так як вона містить особливі антитіла, здатні впоратися з проблемою конфлікту різних резус-факторів у матері та дитини. Передає Clutch.

Коли Джеймсу було 14 років він потрапив в аварію, після якої йому перелили в цілому 13 літрів крові. Хлопчика врятувала донорська кров добрих людей. Він пролежав у лікарні три місяці, після чого відразу ж пішов у пункт здачі крові. Він вирішив, що якщо безкорисливі люди допомогли йому вижити, він буде допомагати їм у відповідь.

Незабаром з’ясувалося, що кров Джеймса містить незвично сильні і стійкі антитіла до антигену D резус-фактора. Ці антитіла відіграють життєво важливу роль у виживанні дітей, у яких різні резус-фактори з матір’ю. Якщо у матері негативний Rh, а у дитини — позитивний, і при цьому антитіла в крові матері більш активні, ніж у її дитини, кров матері починає буквально атакувати кров малюка, поки він знаходиться ще в утробі.

Наслідки такої реакції вкрай серйозні: розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, втрата плода. Однак антитіла, виявлені в крові у Джеймса, дозволили створити сироватку яка, після введення в кров матері, допомагала запобігти розвиток антитіл у крові плоду, тим самим запобігаючи безліч проблем.

Кров Джеймса настільки унікальна, що уряд Австралії навіть застрахувала його життя на мільйон доларів! З його крові була створена сироватка, яка допомогла врятувати більше двох мільйонів життів, включаючи життя дочки Джеймса.

На даний момент Харрісону вже 81 рік, і він не може більше здавати кров, такі закони Австрії. Однак, цей добродушний чоловік за своє довге життя встиг зробити неоцінений внесок для людство.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", людина цілком може вижити кілька днів, якщо позбудеться їжі або навіть води, але от при серйозній крововтраті рахунок йде на години і хвилини, а кровозамещающие розчини не завжди можуть допомогти, адже більшість з них заповнює лише об’єм, у той час як функція перенесення кисню кров’ю залишається втраченою.

Переливання крові теж не завжди доступно. Саме для таких цілей група дослідників з Школи медицини Вашингтонського університету в Сент-Луїсі створила Erythromer – синтетичний аналог людської крові, який може переносити кисень до двох діб.Джерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/cholovik-vryatuvav-cilyj-kyyiv-prosto-zdayuchy-krov”

  кров наука австралія