ЦВК дозволила змінювати місце голосування в режимі онлайн

Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила новий Порядок тимчасової зміни місця голосування.

Центральна виборча комісія затвердила новий Порядок тимчасової зміни місця голосування.

Про це повідомляє пресслужба ЦВК у понеділок, 2 грудня.

Тепер заяву про зміну місця голосування можна подати через електронну форму на сайті ЦВК з використанням електронного підпису, а також через уповноважену особу. Раніше це треба було робити особисто.

Також тепер тимчасово змінити місце голосування, окрім зареєстрованих виборців, можуть і громадяни, які не мають зареєстрованого місця проживання (так званої прописки).

ЦВК також дозволила одночасно змінити місце голосування не тільки на перший тур виборів, а й одночасно на обидва. При відмові в задоволенні заяви виборця повідомляють невідкладно із зазначенням переліку підстав. Прийнятий порядок поширюється тільки на вибори президента і народних депутатів.

Нагадаймо, 2 жовтня Верховна рада 237 голосами прийняла законопроект, який скасовує держфінансування партій, які не подолали прохідний поріг у 5% на парламентських виборах.

Раніше право на державне фінансування мали партії, які набрали на виборах 2%. За підсумками дострокових виборів, у липні на держфінансування претендували 11 партій, у результаті їх залишилося п’ять.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Джерело статті: “https://www.slovoidilo.ua/2019/12/02/novyna/polityka/czvk-dozvolyla-zminyuvaty-misce-holosuvannya-rezhymi-onlajn”