Путін назвав спецоперацію з Аркадієм Бабченко "контрпродуктивною" - росЗМІ


Президент РФ Володимир Путін назвав спецоперацію з інсценуванням вбивства російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка в Україні контрпродуктивною, особливо на міжнародному рівні, про це він заявив журналістам у четвер після прямої лінії, відповідаючи на питання про те, як він поставився до подібної інсценуванні, передають росЗМІ.

"Будь-яке інсценування завжди контрпродуктивне, чим би воно не була викликане. Тим більше, якщо це виноситься на міжнародну арену", — заявив Путін.

За його словами, варто думати про те, як забезпечити безпеку журналістів і журналістської діяльності та звільнити їх від тиску.

"Необхідно звільнити журналістів від того, щоб вони відчували на собі певний тиск, і забезпечити безумовне право журналістів на свою професійну діяльність, забезпечити доступ громадян до вільної інформації і обміну цією інформацією", — додав він.

Увечері 29 травня офіційні особи повідомили про те, що журналіста Аркадія Бабченка застрелили у Києві. Наступного дня керівництво ГПУ і СБУ повідомило, що"вбивство" Бабченка було інсценовано в рамках спецоперації з виявлення замовників і організаторів цього злочину.

За даними слідства, російські спецслужби замовили вбивство журналіста, організатором і виконавцями виступили громадяни України. 30 травня оперативники СБУ затримали в Києві ймовірного організатора замаху на Бабченка. Підозрюваним виявився український підприємець Борис Герман, власник підприємства з виробництва зброї. 31 травня підозрюваного заарештували на 60 діб без права внесення застави.

У залі суду Борис Герман назвав себе агентом української контррозвідки і заявив, що організація замаху на Бабченка була частиною спецоперації спецслужб. За його словами, контррозвідка санкціонувала та документувала його спілкування з представником "Фонду Путіна" В’ячеславом Пивоварником, який займається фінансуванням російських агентів і диверсантів, а також українських організацій та політичних партій, які діють в інтересах Кремля.

Вбивство Бабченка доручили бійцю "Правого сектора" Олексієві Цимбалюку. Отримавши "замовлення", ветеран АТО того ж дня повідомив про підготовку злочину СБУ.

Детальніше про спецоперацію СБУ з Аркадієм Бабченком читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Контекст" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/putin-nazvav-specoperaciyu-z-arkadiyem-babchenko-kontrproduktivnoyu-roszmi-280078_.html”

журналісти Україна Росія Путін СБУ вбивство інсценування Герман замах