На зустрічі Нормандської четвірки по Донбасу РФ зібралася просувати "формулу Штайнмайера"


Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров 11 червня у Берліні на зустрічі глав МЗС країн "нормандського формату" буде вимагати відводу військ і озброєнь біля Станиці Луганської та імплементації так званої "формули Штайнмайера", передає "УНІАН" з посиланням на коментар Департаменту інформації і печаті МЗС Росії.

Центральною темою дискусій стане хід реалізації "Комплексу заходів по виконанню Мінських угод" від 12 лютого 2015 р., а також домовленостей, досягнутих в ході зустрічей на вищому рівні "нормандського формату" — у Парижі 2 жовтня 2015 р. та Берліні 19 жовтня 2016 р.

Учасники детально обговорять ситуацію у зоні конфлікту, стан справ з виконанням сторонами — Києвом, Донецьком і Луганськом — їх зобов’язань у військовій, політичній, економіко-соціальній та гуманітарній сферах.

В МЗС РФ традиційно звинуватили Україну у невиконанні Мінських угод і оприлюднили вимоги, які Лавров має намір висунути на переговорах у Берліні.

"Російська сторона має намір вимагати невідкладно відновити статус-кво, що склався в н. п. Золоте і Петровське після здійснення там в 2016 р. розведення сил і засобів сторін, і завершити цей процес у Станиці Луганській. Після відведення важкої техніки і озброєнь це стане важливим кроком у напрямку досягнення сталого режиму припинення вогню у відповідності з положеннями Мінських угод", — наголошується в коментарі.

При цьому саме російські окупаційні війська вже кілька разів зривав відведення військ біля Станиці Луганської.

В МЗС РФ додали, що окрема увага буде приділена політичним аспектам врегулювання.

"Мова, насамперед, йде про необхідність фіксації досягнутої ще на саміті в "нормандському форматі" в Парижі 2 жовтня 2015 р. і підтвердженої лідерами "нормандської четвірки" в Берліні 19 жовтня 2016 р. домовленості про порядок набрання чинності закону про особливий статус Донбасу, більш відомої як "формула Штайнмайера"... Необхідні зрушення у вирішенні гуманітарних проблем, зокрема в тому, що стосується введення у дію закону про амністію, обміну заручниками і особами, які незаконно утримуються, поліпшення гуманітарної ситуації на території Донбасу. Повинні бути вжиті невідкладні заходи щодо забезпечення населення регіону безперебійним водо — і електропостачанням, соціальними виплатами (пенсії, допомоги, зарплати і т. д.)", — заявили у зовнішньополітичному відомстві РФ.

Нагадаймо, 1 червня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що зовнішньополітичним відомствам "нормандської четвірки" вдалося домовитися щодо проведення переговорів на рівні міністрів закордонних справ країн "нормандського формату" (Україна, Франція, Німеччина, РФ) 11 червня у Берліні.

Нагадаймо, що зустріч глав зовнішньополітичних відомств держав "нормандського формату" – України, Німеччини, Франції і Росії — планувалася в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки у лютому 2017 року, однак вона не відбулася.

Попередні переговори керівників МЗС України, Німеччини, Франції і Росії відбулися більше року тому — 18 лютого 2017 року.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/na-zustrichi-normandskoyi-chetvirki-po-donbasu-rf-zibralasya-prosuvati-formulu-shtaynmayera-280266_.html”

МЗС Берлін Україна Росія Луганськ Німеччина угода Штайнмайер Франція переговори війська Лавров Донбас політика вимоги