Канада і Японія визначили свою позицію з приводу повернення Росії до G8


Японія і Канада визначили свою позицію щодо ініціативи президента США Дональда Трампа повернути Росію до складу "Великої вісімки"; зокрема, Канада виступила проти повернення Росії до формату G8, про це в ході прес-конференції по завершенню саміту заявила глава МЗС Канади Христя Фріланд, передає Deutsche Welle.

"Позиція Канади абсолютно однозначна: немає абсолютно ніяких підстав для того, щоб Росія з її нинішньою поведінкою повернулася до складу "Великої вісімки", — підкреслила Фріланд.

Японська делегація на саміті G7 відмовилася від будь-яких коментарів з цього питання, пославшись на рішення від 2014 року щодо виключення Росії.

На питання про те, чи змінилася позиція країни за минулі роки, представник делегації відповів: "Ми члени G7".

Нагадаймо, 8 червня напередодні саміту G7 президент США Дональд Трамп заявив, що Росії необхідно повернути до G8. РФ виключили з "Великої вісімки" у 2014 році після анексії Криму та розпалювання війни в Донбасі.

Проти ініціативи повернення РФ в G8 висловився президент Євроради Дональд Туск і запевнив, що країни ЄС продемонструвати єдину позицію щодо Росії.

9 червня Німеччина, Франція, Британія і Італія узгодили позиції щодо повернення Росії до "Великої вісімки", щодо можливості якого говорив президент США Дональд Трамп напередодні саміту G7 в Канаді. Всі країни ЄС, які входять до "Великої сімки", висловилися однозначно проти цієї ініціативи.

У свою чергу, в Кремлі без особливого ентузіазму відреагували на заяву Трампа, і повідомили, що мають намір зосередитися на інших форматах співпраці" з G7.

Напередодні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить підстав для повернення Росіїдо "Великої вісімки". Політик нагадала про те, що формат міжнародного клубу "Великої вісімки" ґрунтується на повазі до міжнародного права, яке Росія порушила. При цьому вона нагадала, що країну-окупанта вигнали з клубу за окупацію Криму і агресію проти України.

Однією з головних умов повернення Росії до "Великої вісімки", є виконання нею Мінських угод в Донбасі і повернення суверенітету України, включно з деокупацією Криму.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/kanada-i-yaponiya-viznachili-svoyu-poziciyu-z-privodu-povernennya-rosiyi-do-g8-280210_.html”

Росія повернення Трамп саміт Канада ініціативи Японія клуб позиція рішення