У підписаній Трампом і Кім Чен Ином декларації майже немає конкретики щодо денуклеаризації – WSJ


На історичному саміті в Сінгапурі президент США Дональд Трамп і північнокорейський лідер Кім Чен Ин домовилися працювати в напрямку денуклеаризації Корейського півострова і почати переговори на високому рівні в найкоротші терміни. Але в підписаній в ході зустрічі підсумковій декларації майже немає ніяких подробиць про майбутнє ядерне роззброєння, пише американське видання Тһе Wall Street Journal і зазначає, що деталі щодо строків та процедури перевірки цього процесу стануть предметом майбутніх обговорень.

Документ повторює угоду, підписану між Північною і Південною Кореєю у квітні. У підсумковій декларації немає заборони на проведення Пхеньяном ядерних і ракетних випробувань. Незважаючи на це, угода запобігає ймовірності будь-яких військових дій в найближчому майбутньому. Президент США Дональд Трамп заявив, що вона ознаменувала початок дипломатичного процесу, який покликаний покласти край більш ніж 60-річній ворожнечі. Він підкреслив, що збирається зустрітися з Кім Чен Ином ще багато разів і запросити північнокорейського лідера в Білий дім.

Найважливішим результатом саміту є створення умов для проведення вже в наступному місяці переговорів на високому рівні з ряду гострих питань, зокрема щодо темпів денуклеаризації Корейського півострова і перевірки цього процесу.

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов’язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа і Кім Чен Ина і про що вони домовилися".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-pidpisaniy-trampom-i-kim-chen-inom-deklaraciyi-mayzhe-nemaye-konkretiki-schodo-denuklearizaciyi-wsj-280448_.html”